Buradasiniz: Ana sayfa - Genel - YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?
 

YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

En çok ziyaret edilip meşhur olan video izleme sitesi Youtube bir çok müzik, podscast yada daha farklı çeşitli içeriklere sahip. Fakat, Youtube’daki bu videoları hangi şekilde MP3’e rahatlıkla dönüştürebiliriz?

Youtube’daki videoları MP3 yapabilmek için bir çok uygulama ve farklı yöntemler bulunuyor, fakat bazı yöntemler ve uygulamalar çabuk eskiyip çalışmamakta, yöntemler ise şunlardır; Youtube’da MP3 çevirmek için bilgisayarınıza program indirmeyi tercih edebilir veya kullanmış olduğunuz İnternet tarayıcınıza eklenti edinerek onun üzerinden yapabilirsiniz yada bir farklı yöntem olan İnternet üzerinden direk olarak dönüştürmeyi deneyebilirsiniz.

Programı ile seçeneği;

Bir program aracılığıyla Youtube MP3 dönüştürmeyi tercih edecek olursanız bunlardan en kaliteli ve en iyisi olan programlardan biri DVD Video Soft tarafından geliştirilen, Free YouTube to MP3 Converter adlı programdır.

Free YouTube to MP3 Converter programı aracılığı ile Youtube MP3 dönüştürücüyü kullanmak için ilk olarak programı, aşağıda paylaştığımız bağlantıdan bilgisayarımıza indirip kurulumunu yapıyoruz.

Programı indirip bilgisayarımıza kurduktan sonra çalıştararak programımızı açıyoruz. Daha sonra YouTube’da dönüştüreceğimiz video’nun linkini kopyalıyoruz.

Daha sonra uygulayacağımız aşama ise programa geri dönüp altta bulunan “yapıştır” butonuna tıklıyoruz. Son olarak sağ alt bölümdeki “indir” butonuna tıklayarak, YouTube MP3 dönüştürme işlemini gerçekleştiriyoruz.


Tarayıcı eklentisi kurarak Youtube MP3 dönüştürme seçeneği

Tarayıcı eklentisi ne sahip olarak YouTube MP3 dönüştürme için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan, Mozilla Firefox vb. İnternet tarayıcımıza, Youtube MP3 dönüşüm için gerekli olan eklentiyi yüklüyoruz. Eklenti Chrome mağazada yer almadığı için Chrome’da kullanılamıyor. Daha sonra Firefox ile YouTube’dan bir video açıyoruz ve videonun altında çıkan “YTMP3 – Download as MP3” butonuna tıklıyoruz.

En son olarak yapmamız gereken aşama ise açılan sekmede mavi renkli “Download” butonuna tıklayarak YouTube MP3 dönüştürme işlemini tamamlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , ,


Yorum yapın