Buradasiniz: Ana sayfa - Teknoloji - Windows 10 Bedava Geliyor
 

Windows 10 Bedava Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Windows’un ücretini ödemek teknoloji aleminin en önemli sorunu hale gelmiştir. Geride bıraktığımız 20 yıl içerisinde, sahte Windows sürümlerinin kopyaları kullandıkları için fazla sayıda kişi ve kurum telif haklarını ihlal davaları ile mahkemelik olurken, Microsoft’un Windows’u belirli bir miktarda satma arzusunu diğer OS üreticileri takip etmediler ve günümüzde kullanıcıların ücret ödeyerek sahip olduğu tek işletim sistemi olarak Windows yerini koruyarak kaldı.

Mac OS X yenilemeleri, Chrome OS ve milyonlarca Linux dağıtımı herhangi bir miktar ödemeden ücretsiz yapılırken Microsoft yetkilileri Windows 10’u eskisi gibi ücretli halde satılıp satılmayacağı konusunda kararsızlığını koruyorlar.
Microsoft Windows 10’u hiçbir ödeme almadan piyasaya sunarak Windows ekosistemini kalıcı güçlü tutmak ve ardından yazılım satıp satmış olduğu yazılımlardan komisyon alarak kar elde etme yolunu izleyebilir zira Microsoft’un yapmış olduğu açıklamada “tek Windows uygulama pazarı” da bu gelir modelini destekleyecek bir alt yapı sunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , ,


Yorum yapın