Buradasiniz: Ana sayfa - Teknoloji - WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır
 

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

Sponsorlu Bağlantılar

Çok basit olarak tasarlanan ve mesajlaşma uygulaması olarak akıllı telefonların marketlerinde yerini alan Whatsapp gün geçtikçe binlerce kullanıcıdan milyonlarca kullanıcıya ulaştı bunun ardından Facebook Whatsapp uygulamasını rekor bir fiyat olan 19 milyar dolara satın aldı.

Bildiğimiz gibi tüm akıllı telefonlarda yerini alan Whatsapp günde milyonlarca insanın mesajlaşmasını sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı Whatsapp işi daha da geliştirerek sadece mobil ortama takılı kalmaktan çıkıp Bilgisayar ortamına da elini atacağa benziyor. Bu konu ile ilgili bilgileri ise Telegram’ın kurucusundan Pavel Durov’dan söyledi. Durov, Whatsapp da yetkili olan kişilerin Telegram’a ait web geliştirici  kitini kullanmak amacıyla bire bir konuştuklarını ve iletişim haline geçtiklerini belirtti.

Whatsapp bilgisayar ortamında

Whatsapp’ın Bilgisayar ortamına da geleceğine dair başka bir kanıtı ise AndroidWorld.nl isminde bir sitenin yayınlamış olduğu kod sayfasıyla ortaya çıkmıştır. Bahsedilmiş olan bu kodlar Whatsapp’ın web üstünde çalışmalarda bulunduğunu göstermektedir.

Şuan da WhatsApp uygulamasını çeşitli programlar ile bilgisayar üzerinde kullanmak mümkün, fakat ilerleyen zamanda direkt olarak bilgisayar üzerine kurulabilecek gibi duruyor.

Whatsapp’ı bilgisayar da kullanma, hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, ,


Yorum yapın