Buradasiniz: Ana sayfa - Diziler - TRT 1 Diriliş Ertuğrul dizisi Konusu ve Oyuncuları
 

TRT 1 Diriliş Ertuğrul dizisi Konusu ve Oyuncuları

Sponsorlu Bağlantılar

Çok yakında TRT 1 ekranlarında yerini alacak olan yeni dizi Diriliş Ertuğrul dizisi, Osmanlı İmparatorluğu kurtuluşu konusu anlatmaktadır. Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul Bey karakterine can vermektedir. Halime Hatun karakterini ise Esra Bilgiç canlandıracak.

Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncu kadrosunda ayrıca Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimlere de yer verilmiş..

Mehmet Çevik Diriliş Ertuğrul Dizisinde

Diriliş Ertuğrul dizisi yakında TRT 1 ekranlarında yerini alacak ve oyuncu kadrosunda, önceden Menekşe ile Halil, Hanımın Çiftliği ve İffet gibi projelerde bulunan usta isim Mehmet Çevik’de bulunacak.

Oyuncu kadrosu yönünden oldukça başarılı olan dizide Mehmet Çevik, Kayı obasının demirci ustası ( Deli Demir ) karakterine can katacak.
Diriliş Ertuğrul Dizisi, Aksiyon Dolu Sahneleri ile Dikkat Çekecek

Diriliş Ertuğrul Dizisi

Diriliş Ertuğrul Dizisi

TRT 1 ekranlarında yeni tanıtımı ile yer alan Diriliş Ertuğrul dizisi aksiyon sahneleri ile dikkat çekiyor. Engin Altan Düzyatan isimli oyuncunun canlandırdığı Ertuğrul Bey karakterinin ve onun Alplerini canlandıran Cengiz Coşkun, Cavit Çetin Güner ve Nurettin Sönmez, girdikleri karşılıklı mücadelelerle harikalar yaratıyorlar.

Yapımı Tekden Film tarafından üstlenilmiş olan dizinin, yapımcılığı ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ tarafından üstlenilmiştir. Dizinin senaryosu Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin tarafından yazılmıştır ve yönetmenliği Metin Günay tarafından yapılmaktadır.

TRT 1 ekranlarının en iddialı dizileri arasında yerini alacak olan Diriliş Ertuğrul dizisi yakında başlayacak. Dizi hakkında genel bilgiler ve Diriliş Ertuğrul dizisi fragmanı alt tarafta yer almaktadır.

Dizi Çekim Ekibi ve Oyuncuları
Yapım: Tekden Film
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Proje-Senaryo: Mehmet Bozdağ
Genel Yönetmen: Metin Günay
Yönetmen: Burak Cem Arlıel
Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Hülya Darcan, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Osman Soykut, Hande Subaşı, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Tolga Sala, Hamit Demir, Fahri Öztezcan, Sedat Savtak, Gökhan Atalay, Cengiz Coşkun, Can Kahraman, Mehmet Emin İnci, Gökhan Karacık, Arda Anarat, Burak Temiz, Serdar Gökhan ve Levent Öktem

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Konusu

Osmanlı Devletinin düşmanlar’dan arınmasını ve kurtulmasını anlatan dizi TRT 1 ekranlarında seyircileri ile buluşuyor.Osmanlı Debletinin kurtulmasında büyük rol oynayan Ertuğrul Gazi’nin hayatını anlatan diziyi TRT 1 ekranlara getiriyor. Çekimlerine hala devam eden diziye çok yüksek bir bütçe ayrıldı. Diriliş Ertuğrul dizisi için Osmanlıdan öncesini anlatan tasarımlar ve setler kurulurken, çekilen dizi içinde çok titizce bir çalışma yapılıyor.Uzunca bir süredir Osmanlı Devletinin kuruluşunu ve kurulmadan önceki dönemini anlatan Ertuğrul Gazi dizisinin ilk fragman çekimlerine Tuz Gölünde başladı.

Osmanlı İmparatorluğunun kurulmasını sağlayan uzunca bir göç, savaşların ve seferlerin kahramanı olan ve Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin yaşantısı ve yapmış olduğu kahramanlıkları, dizinin konusunu oluşturmaktadır. En başta Ertuğrul Gazi ve Hayme Ana rollerini oynayacak olan oyuncuları olmak üzere dizide oynuyor olan tüm oyuncular görevlerini titizlik ile yerine getirmeye devam ediyor.


 

Bu yalan dünyada niye yaşamalı insan,

Niye mücadele etmeli,

Niye yurt tutmalı,

Zalimin karşısında mazlumun yanında olmadıktan sonra?

Ben, Süleyman Şah oğlu Ertuğrul!

Andolsun ki üstte mavi gök, altta yağız yer yarılmadıkça zulme boyun eğmeyeceğim!

Sonsuza kadar adalet!

Sonsuza kadar hürriyet!

                                                  

Sponsorlu Bağlantılar

Google Aramaları: kurtuluş dizisi oyuncuları,


Yorum yapın