Buradasiniz: Ana sayfa - Genel - Skype Nedir Nasıl Kullanılır ?
 

Skype Nedir Nasıl Kullanılır ?

Sponsorlu Bağlantılar

, Microsoft firmasına ait bir sesli ve videolu görüşme olanağı da sağlayan bir anlık mesajlaşma programıdır. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcının tercih ettiği, arkasındaki Microsoft desteği ile birlikte gün geçtikçe gücünü daha da artıran ve gelişen bir programdır.

Skype üzerinden diğer Skype kullanıcıları ile birlikte sadece sesli veya görüntülü aramalar ile ücretsiz olarak konuşabilirsiniz. İsterseniz sabit hatlara veya cep telefonlarına da arama yapabilirsiniz, ancak bunun için cüzi bir miktar ödeme yaparak Skype kredilerinden satın almanız gerekmektedir. Arama özelliklerinden birisi olan grup çağrısı ile birlikte birçok farklı arkadaşınızı, aile üyelerinizi ya da iş arkadaşlarınızı aynı konuşma içerisine dahil edebilir ve bir tele konferans salonu oluşturabilirsiniz. Eğer Skype yüklü bir bilgisayar kullanıyorsanız internette herhangi bir numarayı gördüğünüzde ve aramak istediğinizde sadece tek tık ile bunu başarabilirsiniz. Tıkla ve konuş özelliği sayesinde hiç zorlanmadan hızlı bir şekilde iletişim kurma olanağına sahip olacaksınız.

Skype’ın güzel yanlarından birisi de Windows 7 ve Windows Vista gibi işletim sistemlerinin yanında mobil alanlarda da çalışmasıdır. İstediğiniz herhangi bir android telefondan Skype programını yüklediğiniz takdirde bilgisayarlar ile eşzamanlı olarak iletişime devam edebilirsiniz. Bilgisayarda kullanımdan hiçbir farkı olmayan bu sistem sayesinde eğer kameralı telefonunuz var ise görüntülü görüşme dahi yapabilirsiniz. Görüntülü görüşmeleri de aynı normal sesli görüşmelerde olduğu gibi grup halinde yapma olanağınız bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilenlerin yanında, Skype’ı bilgisayarınıza indirdiğiniz takdirde sadece mesajlaşma ve konuşma yazılımı değil aynı zamanda dosya paylaşımından ekran paylaşımına kadar birçok özelliğe sahip bir yazılım kullanıyor olacaksınız. İster tek bir kişi ile isterseniz de bir grup ile ekran paylaşımı yapabilirsiniz.

Skype Facebook bağlantısı sayesinde Facebook’unuzu Skype üzerinden yönlendirebilir hatta Facebook üzerinden görüntülü çağrı yapabilirsiniz. Ve bütün bunlara hiçbir ücret ödemeden sahip olabilirsiniz. Şimdi siz de Skype indirin siz de bu dünyanın zevkini çıkartın.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, ,

Google Aramaları: doğa rutkay,şebnem bozoklu,


Yorum yapın