Buradasiniz: Ana sayfa - E-Okul - Öğretmenler Günü – 24 Kasım
 

Öğretmenler Günü – 24 Kasım

Sponsorlu Bağlantılar

Hepimizin bir noktaya karar ilerlemesine vesile olan öğretmenlerimizi unutmayalım.

Ülkemizde her yıl 24 Kasım tarihinde gerçekleşen öğretmenler günü için sevgili öğretmenlerimizin yüzünü güldürelim ve onları üzmeyelim.

Küçükte olsa çiçek vermek, şiir yazmak ve onlara değerlerini gösterecek bir çalışma hazırlamak onlara verdiğiniz değeri hissettirir. İnanın onlar hiçbir şey yapmasanız, sadece öğretmenler gününü kutlamanızla bile mutlu olurlar.

Bir insan öğretmeninin hakkını kolay kolay ödeyemez, bu yüzden hiç bir şey yapamıyoruz bari onları hatırlayalım verdiğimiz değeri gösterelim.

Öğretmenler günü

Öğretmenler günü

Öğretmenler günü ilk ne zaman kutlanmaya başlamıştır?

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk 24 Kasım 1928 yılında, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, Bakanlar Kurulu tarafından Millet Mektepleri Başöğretmenliği ünvanını 11 Kasım 1928 yapılan toplantıda almıştır. Bu ünvan Millet Mektepleri Talimatnamesinin yayınlanması ile 24 Kasım tarihinde resmiyete kavuşmuştur.

Atatürk’ün doğduğu tarih olan 1881 yılının üzerinden 100 yıl geçmesinin ardından 1981 yılında başöğretmen olduğu tarihin ülke genelinde öğretmenler günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

Öğretmenler günü kutlamaları, 26 Kasım 1992 tarihinde Resmi Gazete yayınlanmış ve yürürlüğe girmiştir.


 

Öğretmenler günü hakkında düşünce ve görüşlerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilir, öğretmenlerinizi mutlu etmek için fikir alış verişi yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum yapın