Buradasiniz: Ana sayfa - Biyografi - Nazlı Çelik Kimdir
 

Nazlı Çelik Kimdir

Sponsorlu Bağlantılar

1977 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Nazlı Çelik, Doğuş Holding üst düzey yöneticilerinden biri olan Yücel Çelik’in evladıdır. Özel Dost Koleji’nde ilk ve orta öğretimini tamamlayan Nazlı, lise eğitimini İsviçre’deki “The American School in Switzerland” okuluna gitti. Lise eğitimini tamamladıktan sonra, ABD’nin Boston şehrinde bulunan Emerson Üniversitesi’nde Psikoloji ve Televizyon – Video bölümlerinden mezun oldu.

Türkiye’ye 1999 senesinde dönen Nazlı Çelik, NTV’nin haber merkezinde muhabir olarak göreve başladı. 5 yıl civarında muhabir olarak çalışan başarılı spiker, “Güne Başlarken” adlı sabah programındaki “Şehir Notları” bölümünü hazırladı. 2002 senesinde ABD Dışişleri Bakanlığı’nın davetlisi olarak Pentagon, Beyaz Saray gezilerini de içerisinde bulundan “televizyon gazeteciliği” programını tamamladı. 2005 senesinde Star TV’ye geçerek haber sunmaya başlayan Nazlı Çelik; 2006 yılında “Kırmızı Koltuk” programını sundu, 2008 yılında ise Star TV ana haberde muhabirlik yaptı. Daha sonra Star TV’de hafta sonu haberlerini sundu. Star TV’de haber koordinatörlüğü, haber müdür gibi görevleri üstlendi. Uğur Dündar’ın 2011 yılında Star Haber’i bırakmasının ardından, haberleri sunmaya başladı. Bunun yanı sıra genel yayın yönetmenliği görevini de yapmaktadır.

2007 ve 2013 yıllarında Altın Kelebek’te “En İyi Kadın Haber Sunucusu” ödüllerini kazandı. İtalyanca ve İngilizce dillerini de bilen Nazlı Çelik, 1999 senesinde tanıştığı Burak Öztarhan ile 2002 senesinde evlendi. 2012 senesinde ayrılan çiftin, 2008 yılında dünyaya gelen Kayra adında kız çocukları var. Nazlı Çelik, Beşiktaş Spor Kulübü’nün eski başkanı Serdar Bilgili ile 14 Şubat 2015 tarihinde İspanya’nın Madrid şehrinde hayatlarını birleştirdiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , , , ,


Yorum yapın