Buradasiniz: Ana sayfa - Teknoloji - Nakia Lumia Ekran Sorunu
 

Nakia Lumia Ekran Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft, Nokia’nın, değerli bölümlerine sahip olmasından sonra, Nokia ismi ile birlikteliğine son vermek için elinden geleni yapıyor.

Microsoft’un Nokia adını yok etme çabalarındaki son darbesi ise Lumia telefon markaları oldu. Piyasaya en son giren Lumia 535 modelinde, Nokia logosuna elveda derken, Microsoft logolu ilk Lumia modeline merhaba dedik, ilk Microsoft logolu telefon markası Lumia 535 oldu.

Microsoft firmasının bilgilerini detaylı bir şekilde açıklamadığı Lumia 535, son zamanlar da yaşamış olduğu büyük bir sorun ile gündemde başı çekmektedir…

Geride bıraktığımız günlerde piyasaya çıkartılanlara oranla Lumia 535’de, aşağıdaki tanıtım videosunda da görebileceğiniz gibi dokunmatik hassasiyeti algılama problemine sahip bulunuyor.

Yazılımsal sorun olarak adlandırılan sorun için, birkaç gündür Microsoft yöneticilerinden bir açıklama bekleniyordu. Ve bu gün yapılan bilgilendirme sonunda, dokunmatik sorununu doğruladı.

Problemin teyit edilmesi sonrası hemen çalışmalara başladıklarını bildiren Microsoft yetkilileri, birkaç hafta içerisinde sorunun ortadan kaldıracaklarını belirtti.

Muhtemelen düzenlenen bir sürüm sayesinde ortadan kaldırılacak sorunun, henüz ülkemize giriş yapmayan Lumia 535’de yaşanmasının iyi birşey olduğunu söyleyebiliriz.

Beklentimiz en kısa zaman içerisinde Nokia firmasının, Lumia 535 üzerinde gerçekleşmiş olan dokunmatik sorununu çözmesi ve kullanıcıların belli başlı hatalar ile karşılaşmaması.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, ,


Yorum yapın