Buradasiniz: Ana sayfa - Teknoloji - Lollipop 5.0 Sorunları
 

Lollipop 5.0 Sorunları

Sponsorlu Bağlantılar

Nexus 7’e sahip olan kullanıcılar, Android Lollipop güncellemesinin tabletlerini olağandan daha fazla yavaşlattığını dile getirdi. Özellik ile 2012 senesinden Nexus 7’de yaşanan bazı sorunlar, şuan için Google firmasının gözetimi altında.
Adroid’in form sitelerinden gelen bir çok şikayetlere göre, Android 5.0 güncellemesi, kullanıcıların tabletlerini sıra dışı bir şekilde yavaşlatmış ve sorunlar çıkartmıştır. Adobe Air için geliştirilmiş olan uygulamaların ise istemsiz bir şekilde tabletlerden kaldırıldığı da öne sürülen iddialar arasında yer alıyor.
Nexus 7’ye sahip olan kullanıcılar genel anlamda bu güncellemeyi indirdiğine pişman olduklarını dile getiriyor.  Nexus 7 sahiplerinin ortak sorunlarından bir tanesi de tabletlerinin sık sık kitlediği hatta kendini yeniden başlattığı yönünde. İnternet sayfalarında ve normal tablet sayfalarında gezintilerin sıkça sorun olduğu ve donduğu açısından da şikayetler bulunmaktadır, kablosuz ağlara da bağlanmakta zorluk çekebilirsiniz. Ve bu sorunu yaşayanlar tabletini yeniden başlatmak zorunda kalıyorlar. Kullanıcılar bu yeni güncelleme ile birlikte kullanmış oldukları tabletlerini duvarlara fırlatıp kırmak istiyor, ve sinirleri iyice geriliyor.
Android 5.0 Lollipop güncellemesi geçtiğimiz ay telefonlarda ve tabletlerde sunumu başlattı. Google firması ise bu yaşanan sorunlar neticesinde bir açıklamada bulundu. ”Bir çok Android kullanıcısının yeni güncelleme yüzünden sorunlar yaşadığının farkındayız ve bu sorunların nelerden kaynaklandığını araştırmaktayız” diyerek kullanıcılarına bu konu ile ilgilendiklerini belirtti.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , ,


Yorum yapın