Buradasiniz: Ana sayfa - Teknoloji - LG Fx0 Saydam Telefon
 

LG Fx0 Saydam Telefon

Sponsorlu Bağlantılar

Japon KDDl’ın ortaya sunmuş olduğu bilgilere göre LG, Firefox işletim sistemli FxO isimli bir cihaz üzerinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu sebeple pek ismi duyulmuş olmayan mobil Firefox işletim sistemine ilk defa sağlam özelliklere sahip olan bir akıllı cihaz gelmiş olacak. Telefonun bir Android cihazı için orta düzeyde segmente ait özelliklere sahip olduğunu belirtmiş olalım.
LG üretimi Fx0’ın etki yaratan bir başka özelliği ise telefonun baştan aşağı saydam bir tasarım içinde üretilmiş olması. Home tuşunda Firefox simgesini taşıyan Fx0, tasarlayıcısı Tokujin Yoshioka’ya göre Mozilla’nın söz ettirdiği özelliklerinden olan dışa açık olma ve saydam bir ruh teması üzerinden üretim yapılacakmış.
Akıllı telefonun cihaz özelliklerinden bahsedecek olursak, 720 x 1280p çözünürlüklü 4.7 inç’lik ekranın piksel yoğunluk değeri 312ppi olarak belirlenmiş. LTE destekli ürün dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemci yongaseti (1.2GHz Krait 300 çekirdek ve Adreno 306 GPU), 1.5 GB RAM, arka yüzünde 8 megapiksel ve ön yüzünde ise 2.1 megapiksellik birer kameraya sahip.

LG-Fx0-telefonu

16 GB dahili depolama alanına sahip olarak üretime sunulan Fx0, 2,370 Ah’lik bir batarya ve Firefox OS 2.0 işletim sistemine sahip olarak karşımıza sunulmaya hazır halde geliyor. Şimdilik sadece Japonya’ya özel olarak üretilip Japonya da faaliyet gösteren Fx0, dolar olarak 416 Amerikan doları üzerinden piyasaya girerek satışa sunulcak

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , , ,


Yorum yapın