Buradasiniz: Ana sayfa - Diziler - Karagül Dizi Oyuncuları ve Konusu
 

Karagül Dizi Oyuncuları ve Konusu

Sponsorlu Bağlantılar

Karagül başka memleketlerde herkese ve her şeye karşı inat ederek yeniden doğan ve yaşam mücadelesi veren kadınların hayat hikayesidir. Dram ve Aşk konularını esas alarak işleyen Karagül dizisinden kısaca şöyle söz edebiliriz; Urfa’nın Halfeti beldesinde varlıklı ve kalabalık bir aile olan Şanverdi ailesinin iki oğlu bulunmaktadır. Kendal ve Murat; Kendal küçüklüğünden beri Murat’ı çekemez ve Murat’ı kıskanır, aşiretin tüm zenginliğine tek başına sahip olmak ister. İki karısından da soyunu devam ettirecek bir erkek çocuk sahibi olmaz. Bir oğlu engelli doğar.

Murat her şeyi bırakıp İstanbul’a yerleşmeye karar verir ve İstanbul’a gider orada kendine farklı yeni bir hayat kurarak Ebru ile evlilik yapar. Ebruda oldukça engin hayatı yaşayıp yalılarda büyümüş varlık görmüş biridir, fakat Murat’ın gerçek hayatı ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değildir. İlk çocuğu doğarken öldü diye biliyor.

Murat’ın imam nikahlı bir eşi vardır ve 4 çocuk sahibidir. En büyük oğlu erkektir. Murat tekrar bir zaman sonra kendi topraklarına gidip ailesini ziyaret eder. Ancak söz kavgası sonucu Kendal’ın acımasızlığına maruz kalarak Fırat nehrinin soğuk sert sularına atılarak ölüme terk edilir. Ve oradan sonra kaybolur. Ebruya Murat’ın intihar ettiği yalanı söylenir. Ve Ebrunun tüm hayatı tersine döner. Kocasının ailesinin bulunduğu memlekete giderek tüm gerçekleri teker teker öğrenir. Hayat onu çocukları için hayatta kalmaya çağırır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , , ,


Karagül Dizi Oyuncuları ve Konusu için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. 1 coskun  yorumladı. 16:14 - 06 / 12 / 2014:

    Cok guzel bir dizi severek izliyoruz.


Yorum yapın