Buradasiniz: Ana sayfa - Teknoloji - iPhone Yer Bildirim Özelliği
 

iPhone Yer Bildirim Özelliği

Sponsorlu Bağlantılar

Herkesin bildiği gibi iPhone modelleri ülkemizde en pahalı telefonlar listesinde yer almaktadır. Tabi durum da böyle olunca kullanıcılar iPhone markalı telefonlarına gözleri gibi bakmak zorunda kalıyor. Bu sorunu ise iPhone yetkilileri çözmüş bulunuyor. iPhone yetkilileri çıkarmış olduğu iPhone’umu bul özelliği ile kullanıcıların kaybetmiş olduğu veya çaldırmış olduğu telefonlarını bulmasına yardımcı oluyor. En güzel özelliği ise telefon kapalı olsa dahi yerini tespit edebiliyorsunuz. Fakat birçok kullanıcı kapalı durumdayken bulma işlemini gerçekleştiremiyor. Sizlere bu durumu kısaca özetleyeceğiz.

Kolaylık ile yapabileceğimiz bir özelliği aktif hale getirdiğimiz taktirde iPhone markalı telefonumuzun bataryasının bitmesine çok kısa bir süre kala konum yerini bildirebilirsiniz. Yani telefonlarımızı kaybettiğimiz de veya çalındığında en son nerede olduğunu kolaylık ile tespit etme imkanımız bulunmaktadır. Hırsızlık durumlarında ise fazla işe yaramayabilir çünkü kişi konumunu sürekli değiştirebilir, ancak yinede en son nerede konumlandığını bilmenize yardımcı olacaktır.

Çıkartılmış olan bu yeni özelliği kullanabilmek ise çok basittir. İlk önce iPhone markalı telefonunuzdan ayarlar kısmına girmelisiniz, arkasından ise  iCloud sekmesinin içine giriyorsunuz.

Onun ardından da iCloud sekmesinin içinde bulunan iPhone’umu bul bölümüne tıklıyoruz. Sonrasında ise konumu göster özelliğini yeşil yapıyoruz yani aktif hale getiriyoruz. Bu özelliği açtıktan sonra iPhone markalı telefonunuz kapanmaya yakınken yer bildirimini Apple serverlarına otomatikman yollayacaktır. Kısaca telefonlarınızı kaybettiğinizde artık yerlerini kolayca tespit edebileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, ,

Google Aramaları: I PHONE 6 yer bildirimi nasıl yapılır,ıphone de yer bildirimi nasıl başka numara,iphone yer bildirimi,iphone yer bildirimi ayarları,iphone yer bildirimi kapatma,


Yorum yapın