Buradasiniz: Ana sayfa - Teknoloji - Görme Engelliler İçin Yazıcı
 

Görme Engelliler İçin Yazıcı

Sponsorlu Bağlantılar

Amerika’nın San Francisco şehrinde yaşamını sürdüren ve daha 13 yaşında olan Shubham Banerjee, sadece ve sadece bir Lego seti kullanması ile görme engeli bulunan insanların okumalarını sağlayacak Braille yazıcısı üretti. Dünyada bulunan atılımcılar arasında en genç yaş sıralamasına girmeyi başaran bu genç, üretmiş olduğu bu teknolojik alet ile görme engeli bulanan insanların okuya bilmesinde bir umut kaynağı oldu. Ayrıca bu sektöründe gelişmesine olanak sağladı.

The Guardian’da yazılmış olan bir habere göre Braigo Labs ismini taktığı ve bir çok kişinin yardımı ile ismini duyurmuş olan Banarjee, Silikon Vadisinden de büyük bir ilgi gördü. Bu yolda daha yeni olan gence birçok yatırımcı ismini belirtmeden yani gizli bir şekilde yardımlarını esirgemedi.

Shubham-Banerjee.

Bu yardımlar teknoloji pazarında büyük yankı yaptı ve bir anda bu yolda ilk adımlar atıldı. Shubham Banerjee yapmış olduğu bu harika teknolojik aletten sonra, yapmayı istediği diğer teknolojik aletleri de söyledi. Bu işinden sonra ikinci bir adım olarak görme engelliler için hem tablet hemde masaüstü bilgisayarlar tasarlamayı istediğini ve kafasına koyduğunu bildirdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , , , , ,

Google Aramaları: yazıcı görme engelliler için yazıcı,


Yorum yapın