Buradasiniz: Ana sayfa - Bilgi Kütüphanesi - Botobüs Nedir? Botobüs Fotoğrafları
 

Botobüs Nedir? Botobüs Fotoğrafları

Sponsorlu Bağlantılar

? – Fotosentez Yapan Otobüs

İstanbul otobüs işletmeleri olan İETT ekosisteme zarar vermemek amacıyla yapılan girişimlerden biri olan Üzerinde bitki olan otobüsleri tanıttı. Yaz aylarında sıcaklarda otobüslerde kullanılan klimaların çevreye verdiği zararı azaltmak amacıyla üzerlerine bitki yerleştirilen otobüsler fotosentez yaparak çevreye verilen zararı minimuma düşürecek.

Beton yığınlarından çevremizde görmekten uzaklaştığımız yeşil alanların otobüslerin üstlerine yerleştirilmesi sıra dışı bir fikir olarak görünüyor. Otobüslerin tavanına yerleştirilen bitkiler yaptıkları fotosentez sayesinde yaz aylarında otobüslerin içinin daha serin olmasını sağlayacak.

İstanbul’un yeni Otobüsü “Botobüs”!

Otobüs hakkında yapılan yorumlarda beğenenler kadar beğenmeyenler de mevcut. Kimi kesim bu sistemin işe yaracağını düşünürken kimisi ise işe yaramayacağını düşünüyor. Trafikte ilginç bir görüntü oluşturacak otobüsler şimdilik bir kaç güzergahta hizmet verecek. Eğer projenin işlemesinde herhangi bir sıkıntı olmazsa tüm İstanbul’da yaygınlaştırılması bekleniyor.

Botobüs Nerede Kullanılacak? Botobüs Güzergahları

İlk olarak 87 numaralı Edirnekapı-Taksim güzergahında kullanılacak olan otobüsler merakla bekleniyor. İstanbul’da alışık olmadık bir görüntüye sebebiyet verecek olan Fotosentez yapan otobüs Botobüs hakkındaki düşüncelerinizi alt kısımdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Botobüs Resimleri –

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , ,


Yorum yapın