Buradasiniz: Ana sayfa - Diziler - Beş Kardeş Dizisi Oyuncuları ve Konusu
 

Beş Kardeş Dizisi Oyuncuları ve Konusu

Sponsorlu Bağlantılar

5 kardeş dizisinin yönetmenliğini ve senaryosunu Onur Ünlü üstlenmektedir. Dizinin yapımcılığını ise Ay Yapım – Kerem Çatay üstlenmektedir. Dizinin asıl konusu beş kardeşin küçük bir mahallede geçen hayat hikayesidir. 5 Kardeş dizisinin içinde dostluğun, kardeşliğin, aşkın ve aile olmanın önemi yer almaktadır.

Dizisinin Konusu

balıkçı, imam, otomobil hırsızı, badigart ve gazeteci olan kardeşlerin bir türlü hayata tutunamayışlarını konu edinmektedir.

Tanınmış bir söz vardır, beş parmağın beşi de birbirine benzemez diye, işte bu beş kardeş de tamamen bu söze yakışır bir şekildedir, hiç biri birbirine benzememektedir.  Sait, Nazım, Turgut, Orhan ve Aziz’den oluşan ailenin bağını bozmayan en büyük etken ise: Her zaman birbirine bağlı kalmaları olmuştur. Beş kardeşten oluşan bu ailenin evi, dededen miras kalma eski ve küçük bir mahallede yer almaktadır. Kardeşlerin içinde en büyük olan Sait, ailelerini depremde kaybettikten sonra, kardeşlerine hem analık hemde babalık yapmıştır. Sait bu görevi güzel bir şekilde sağlayarak kardeşlerini her zaman bir arada tutmayı başarmıştır. Mahallelerinde bulunan balıkçı dükkanından kazandığı paralar ile kardeşlerini hem doyurmuş hem büyütmüş hemde okutmuştur. Küçük kardeşlerinin başları ne zaman sıkışsa yardımına koşmuş, ne zaman bir şeye ihtiyaç duysalar hemen yanlarında bitmiştir. Kardeşlerin en duygusalı gazeteci Nazım, büyüdükleri mahallenin imamlığını yapan Turgut, şarkıcı olma hayali ile yaşayan badigart Orhan ve atlar ile haşır neşir olan ayrıca at yarışı tutkunu da olan havai Aziz şuanda kos koca adamlar olsalar dahi, hala hepsi Sait’in çocukları gibidir. Ağabeyleri Sait’den ve birbirlerinden ayrı bir hayat asla düşünmüyorlardır. Taki ailenin reisi olan Sait kardeşlerini karşısına alıp, kendi hayatına yön verecek bir karar alana kadar. Sait artık evlenmeyi ve bir yuva sahibi olup karısıyla çocuklarıyla ilgilenmeyi istemektedir.

Ağabeyleri Sait’in yuvadan uçup gidiyor olması bütün düzenlerini bozacak olsa da, Sait almış olduğu bu karardan hiçte vazgeçeceğe benzemiyor. Sait mahallenin kızı olan annesi ve abisi ile büyümüş, terbiyeli, ahlaklı, oturmasını kalkmasını bilen, mahallenin efendi kızı Canan ile evlenecektir. Sait’in almış olduğu bu kararı geriye kalan dört kardeş kabullenmeye çalışırken, buna çoğu karşı çıkacaktır ve Sait monoton olan hayatını sakinleştirmeye çalışırken, daha da karmaşık bir düzen içine girecektir. Bunun en büyük sebeplerinden biriside yıllar öncesinde mahalleden taşınmış olan çocukluk aşkı Fahriye tamda bu sırada mahalleye geri dönecektir. Şimdi ise bir yanda geçmişinden gelmiş olan ve çocukluğunu adadığı aşkı Fahriye, bir yanında ise, hayatta her zorluğa karşı yanında olacak, mutlu edecek ve huzur içinde yaşatacak olan Canan vardır. Sait bu olan olaylardan sürekli kaçmaya çalışacaktır, ancak ne yaparsa yapsın sürekli bu ikilemeler arasında boğulacaktır. Sait kendi hayatında bulunan bu iki kadın ile uğraşmaya devam ederken, diğer kardeşlerin hayatı epeyce değişecek ve zorlaşacaktır.

Gazeteci nazım, basit bir boşanma davası peşinde haber ararken, bir anda hiç ummadık şekilde başını belaya sokacaktır. Tarık, kendini imanı ile bir bütün olarak kavramaya çalışırken birden bire bir kıza aşık olacaktır. Orhan, şarkıcılık hayallerinden asla vazgeçmeyerek badigarlığı bir kenara bırakıp, tavernanın kapısından yavaş yavaş sahnelere doğru ilerleyecektir. Aziz, at yarışından ibaret dünyasına bir son verip daha da karanlık işler içine girecektir.

Beş Kardeş dizisi, kardeşliğin, aşkın ve aile duygularının bir arada olduğu, sürprizler ile dolu bir hayat hikayesidir.

Beş Kardeş Dizisi Fragmanı

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , , ,


Yorum yapın