Buradasiniz: Ana sayfa - Teknoloji - Asus Zenfone 2 Telefonu
 

Asus Zenfone 2 Telefonu

Sponsorlu Bağlantılar

Android ekosisteminde ki ilk 4 GB RAM üretimini yapıp buna sahip olan model, birden fazla üst düzey teknik özellik ve donanımlarıyla tüm ilgi ve dikkatleri üzerinde topluyor.

’nin beğenileri bu kadar üzerine toplamadaki tek sebep ise piyasadaki diğer cihazlara göre daha uygun bir fiyat ile kullanıcılar karşısına çıkmış olması, ’nin 2 GM RAM’e sahip olan modeli yalnızca 200 dolar, 4 GM RAM’e sahip olan modeli ise sadece 250 dolar etiket fiyatıyla müşterilerin karşısında piyasaya sunulacak. Buda diğer marka model cihazlara göre ciddi bir rekabet ortamında iddali bir rakam ile giriş yaptığını gösteriyor.


İşlemci tarafında geçmiş olan Zenfone modellerinde de görüldüğü üzere Intel’i tercih edip kullanan Asus, 2.33 GHz saat hızında görev yapan Intel Atom Z3580 yonga setini Zenfone 2’ye konumlandırmış,OpenGL 3.0 destekli PowerVR G6430 GPU ile grafik işlemcisini güçlendiren firma, peki performans testlerinde neler yapabiliyor? En çok merak edilen konu bu.

asus-zenfone-2

Asus Zenfone 2 Özellikleri

Asus Zenfone 2’de kulalnılan Atom Z3580, 4 GB RAM’e sahip olan cihaz modelinde 2.33 GHz hızında çalışmasını sürdürüyor. 2 GB RAM’e sahip olan cihazın modelinde ise, sanki RAM ile alakalı performans farkı daha yüksek seviyedeymiş gibi his yaratsın diye işlemci hızı düşürülmüş şekilde karşımıza çıkyıor. 2 GB RAM kullanan Zenfone 2, 1.83 GHz hızında çalışıyor. İşlemcilerde frekans hariç farklılık yapılmamış ve herhangi bir başka farklılık mevcut değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Etiketler:, , , ,


Yorum yapın